O nás

Kynológia ma fascinovala od malička, no k prvému poľovnému psovi som sa dostal až po vstupe do SPZ (slovenského poľovníckeho zväzu), začiatkom r. 2003.

Medzi poľovníkmi sa hovorí, že poľovník bez psa je len polovičný poľovník a tak už počas výučby Poľovníctva som sa obzeral po jednom zo stavačov, ktoré mi učarovali svojou všestrannosťou, ladnými obrysmi a neviazanou povahou. Najviac som inklinoval k plemenu írsky červený seter – plemeno veľmi inteligentné, elegantné a priateľské.

A tak som si zadovážil fenku tohto plemena z chovnej stanice Meškov dvor. Snažím viesť psíka výstavne aj poľovne, pričom dôraz kladiem na kvalitu výcviku, kedže si nielen sám vystavujem psov ale robím aj kompletný /základný + poľovný/ výcvik.

Predovšetkým je však psík pevnou súčasťou našej rodiny, ako člen, ktorý nás stráži a zabáva. Pomerne veľkú časť dňa venujem vychádzkam a venčeniu tak aby mal psík dobrú kondíciu a vzťah k pánovi. Často podnikáme aj túry do prírody, čo je pre aktívneho psíka akým je seter obrovská radosť.

Som členom SKPS (slovenský klub pointrov a setrov) ako aj SPZ.

Lovu, Lesu a Stavačom Zdar!